...kdo jste Petře Ocelíku?                       
(
výběr z rozhovorů pro české a zahraniční časopisy)

 
                                                                                                       Vaše jméno je v knize WHO IS WHO,
máte svůj  koutek v prestižním muzeu
magie v Monaku, můžeme vás vidět
na divadelních programech,
ve francouzských TV,  v galeriích, ,…

 

                                                                                                    Jsem ILUZIONISTA, člověk, který vytváří iluze
na jevišti, na papíře, na plátně, v životě.

Měl bych vás znát?

Rozhodněte se sám ?

Jedna prestižní umělecká agentura vás označovali za „ŠEDÉ EMINENCE ČESKÉ MAGIE“. cituji…když chce klient známého kouzelníka, máme několik jmen, když chce toho nejlepšího je jen jedno NEW ABSOLON…..

Slyšel jsem o tom. NEW ABSOLON jsme byli ale dva. Já a moje partnerka Monika. Nikdy jsme o sobě netvrdili, že jsme nejlepší, to jsme nechali na druhých a vlastně nám to tak vždy vyhovovalo. Česko je malý rybník, ve Francii každý Grand Kabaret (populární televizní show), ve kterém jsme účinkovali sledovalo deset milionů diváků, k tomu stovky představení v sálech pro tisíce diváků, brzy nás už poznávali lidé na ulici, a to bylo na hraně. Kouzelník má být trochu tajemný nemyslíte?

Nemyslím. U jednoho vašeho kolegy jsem viděl impozantní sbírku poháru mistrovství republiky. Vy máte na pianu jednu zlatou sošku. Je to Vaše jediná magická trofej?

Je to zlatý Mandrak. Iluzionistický ekvivalent filmového Oskara.  Našli byste jí doma například u Copperfieldů, ale nevím, jestli na pianu. Ve sbírce zmíněného kolegy se sbírkou pohárů z mistrovství republiky byste jí hledal marně, je v Čechách jediná.
Je to Francouzská profesionální cena nejlepšímu iluzionistovi roku, udělovaná každoročně francouzskou televizí FR1. Není to soutěžní trofej. Nikdy jsme se totiž žádné soutěže neúčastnili jako soutěžící, ale jako hosté v galashow. Mimochodem kdybyste se lépe rozhlédnul, viděl byste ještě plaketu americké profesionální ceny Dragon Award, to je zase americká alternativa Oscara a cenu magistra Kelliho.

a to piano?

předválečný FURSTER rodinná památka, poněkud už rozladěný a hrávám na něj já.  Nejsem ale žádný virtuos, prostě si rád zahraju a kromě toho je to skvělé cvičení na prsty. Jako kouzelník se musím udržovat v kondici.
Dnes mám mít hodinu, ale máte kliku, učitelka klavíru má zpoždění.

číst dále....

      newabsolon@newabsolon.cz   tel: 602 215 101 Petr Ocelík